CEP TELEFONLARI HAKKINDA BİLMEDİKLERİNİZ

Sizler için süper bir ayrıcalık sunuyor ne mi? işte; artık isteğinize bağlı olarak (oparatöre başvurmadan)aradığınız kişinin sizin numaranızı görüp görmemesini sağlayabiliyorsunuz aranacak numaranın önüne #31# getirerek arıyorsunuz örneğin; 0535.725.3625 yerine #31#0535.325.3925 yazıp çeviriyorsunuz numaranız görünmüyor. Not:Tüm telefonlarda olmayabilir

IMEI NUMARASI NEDİR?: IMEI elinizdeki telefonun seri numarasıdır. Eğer telefonunuz kaçak/çalıntı ise bu numara sayesinden bu öğrenilebilir. Ayrıca yurt dışında eğer telefonunuz çalınırsa yine bu IMEI numarası sayesinde telefonunuzun hangi ilde ve o an üzerinde hangi telefon kartının kullanıldığında tespit edilebiliyor. Telefonunuzu açın * # 0 6 # tuşlarını kodlayınız. Çıkan numara sizin IMEI numaranızdır. Bu sizin işinize ne zaman mi yarayacak? Diyelim ki 2. el bir cep telefonu almak üzeresiniz.(hatta 0 gibi gösterip size çalıntı telefon da satabilirler) Satıcının size verdiği kutunun üzerindeki seri numarası ile bu numarayı karşılaştırın. Eğer birbirlerini tutmuyorlarsa derhal polise haber verin :)
GSM'DEN EMAIL'E: Telefonunuzun Mesaj yazma bölümüne giriyorsunuz. Bu bölüme mesajınızı yazmadan önce EMA ve ardından E-mail adresini bir boşluk bırakarak mesajınızı yazıyorsunuz. EMA yazısının büyük harfle olması EMAIL de küçük olması önerilir. Eğer telefonunuzda @ (AT) işareti yok ise onun yerine ! (ÜNLEM) işaretini kullanabilirsiniz.
ÖRNEK : EMA deneme@deneme.com DENEME1
Mesajınızı yazdıktan sonra göndereceğiniz numaraya da +393388641732 yazıyorsunuz ve gönderdiğinizde mail olarak karşı tarafa ulaşıyor. Karşıdaki Mail'i aldığında en üstte sizin telefon numaranızı görecektir.

GSM'DEN ICQ'YA MESAJ: Telefonunuzun Mesaj yazma bölümüne giriyorsunuz. Bu bölüme mesajınızı yazmadan önce mesajı göndereceğiniz kişinin ICQ Numarasını ve sonra da @pager.mirabilis.com yazıyorsunuz, sonra da bir boşluk bırakarak mesajınızı yazıyorsunuz. Eğer telefonunuzda @ (AT) işareti yok ise onun yerine ! (ÜNLEM) işaretini de kullanabilirsiniz
ÖRNEK : 15949077@pager.mirabilis.com deneme! Mesajınızı yazdıktan sonra göndereceğiniz numaraya da +393388641732 veya +491726262933 yazıyorsunuz ve gönderdiğinizde mail olarak karşı tarafa ulaşıyor. Karşıdaki mesajninizi aldığında en üstte sizin telefon numaranızı görecektir.

BU TEKNOLOJİ GELİŞTİKÇE RADAR'A YAKALANMAK MAZİDE KALDI ARTIK!!!
Ama yalnız bir sorun var NOKİA marka telefon gerekiyor...7110'larda çalışmıyor...Aşağıda yazılanları sırasıyla deneyin....

1.Menüye girin
2.Ayarlar’a girin
3.Güvenlik ayarlarını seçin
4.Sınırlı abone grubu’nu seçin
5.Kullanılır hale getirin
6.00000 girin
7.OK’e basın
8.Daha sonra egriye dönün. Birkaç dakika sonra telefonun ekranında bir radar işareti geliyor ve yanında 00000 yazıyor. Artık aktif halde.

Sadece Nokia Telefonlar bu özelliğe sahip. Hücre bilgi ekranının da açık olması gerekiyor.
Ayarlar -> Telefon ayarları -> Hücre bilgi ekranı aktif hale getirilmeli. Telefonunuzu her kapadığınızda bu radar ayarları gidiyor. Fakat eynı işlemleri tekrar girdiğinizde aktif hale geçiyor. 00000 rakamı ise hazır olarak duruyor.

Bu tür yöntemlerin ülkemizde trafik kazalarını arttırmaktan başka bir işe yaramayacağına inanıyor ve sürücüleri hız sınırını aşmamaya davet ediyoruz...
CEP TELEFONLARIYLA İLGİLİ SIRLAR

1. Dünyanın neresinde olursanız olun, anahtar numaranız: 112..

Cep telefonunuz bloke edilmiş olsa bile, bu numarayı her zaman girebilirsiniz.. Deneyin.

2. Arabanızı kilitlediniz, anahtarları içeride bıraktınız ya da arabanın anahtarlarını kaybettiniz, evinizden de uzaktasınız..

Cebinizle evinizi arıyın, cevap veren kişiye yedek anahtarınızı alıp, telefona yaklaştırmasını isteyin.Siz de aynı anda cebinizi arabanın kapısına yaklaştırın.Hayret! Kapı açılıyor!Aynısı port bagaj için de geçerli!

3. Cebinizin şarjı mı bitmiş? Tüm cep telefonlarının ekstra bir şarj rezervi vardır.

*3370# tuşlamakla otomatik olarak ek %50 şarj kazandırabilirsiniz.Telefonunu yeniden şarj ettiğinde, otomatik olarak rezervi de şarj olacaktır.

4. Cep telefonunuz mu çalındı.

Ne yapacaksınız? Aslında tüm cep telefonu ticareti yapanlar bunu bilirler ama gizli tutarlar ki, hırsız şirketin hizmetlerini kullanmaya devam edebilsin.
Telefonu çalınan da cep satın alacak, o da tüketime katılacaktır..Telefonunuzun çalınması durumunda telefonunuzun seri numarasını bilmeniz şarttır!

*#06#'i çevirin, ekranda bir kod belirecektir.Bu numara, dünyada tektir ve sizin telefonunuzun seri numarasıdır.Bunu not edin ve güvenli bir yerde saklayın!

Ola ki telefonunuz çalınırsa, hemen servis sağlayıcınızı arayıp ve seri numaranızı bildirin, telefonunuzu hemen bloke ederler. Hırsız, SIM kartını değiştirse bile işe yaramaz.

Telefonunuz geri gelmez ama, hiç değilse hırsız telefonunuzu hiçbir zaman kullanamaz.EN ÖNEMLİSİ DE; bunu hepimiz uygulasak, cep telefonu hırsızlıkları tarihe karışacaktır.

Geri