CEPTEN E MAIL

E-mailCell servisiyle, herhangi bir İnternet bağlantısı veya bilgisayara gerek olmadan, kendinize veya başkalarına kısa mesaj gönderir gibi e-posta gönderebilirsiniz

Cep telefonunuzun mesaj bölümüne girerek mesaj gönder bölümüne "email" yazıp, boşluk bırakın ve e-posta göndereceğiniz kişinin e-posta adresini yazın. Tekrar bir boşluk bırakın ve mesaj metninizi yazın. Yazdığınız mesajı 2222'e gönderin. Not: Cep telefonunuzdan e-posta yollarken, dilerseniz ( _ ) işareti yerine ( # ) işareti ve ( @ ) işareti yerine de (+) işareti kullanabilirsiniz.

Örneğin;EMAIL cello@neleryokki.com Çoktandır görüşemedik. Nasılsın?

Not: EMAIL komutu sonrası ve mesaj metni öncesi birer boşluk bırakıldığına dikkat ediniz.

1nci ADIM:
SMSC (Kısa Mesaj Hizmet Merkezi, Short Message Service Center) hesabının açık olduğunu kontrol edin. Eğer açık değilse telefonunuzun mesaj ayarlarından servis merkezi numarası olarak;

Turkcell aboneleri +90 532 901 00 00
Telsim aboneleri +90 542 980 00 33 numaralarını girmelidir.

Mesajın gönderileceği telefon numarası olarak;

Turkcell aboneleri +90 532 244 01 71...veya 2222
Telsim  aboneleri +90 542 244 25 53.. veya 7557

numarasını girin. Bu telefon numaraları SMS'den E-Mektup gönderimi servis numaralarıdır.

TELSİM HATLI TELEFONLARA MAİL GÖNDERME:

Cep telefonunuzdan mail göndermek için;

 • Cep telefonunuzdan “Mesajlar” bölümüne girin. (Unutmayın: Bu servisi kullanabilmeniz için, telefonunuzun CepMesaj özelliklerini desteklemesi gerekmektedir.)
 • Mesaj metninin başına mail göndermek istediğiniz kişinin e-mail adresini yazın. (Örn; ali_can@telsim.com.tr)
 • Yazılan e-mail adreslerinde olabilecek karakterler için @ işareti yerine * veya .. _ işareti yerine $ kullanabilirsiniz.
 • Mail yazarken adres ve konu arasında boşluk bırakmayın. Mesaj metnini ise adresi ya da adres + konuyu yazdıktan sonra bir karakter boşluk bırakarak yazın.
 • Mail gönderirken “konu” yazmak zorunda değilsiniz. Eğer “konu" yazmak istiyorsanız, mail adresinden sonra yazacağınız “konu” bölümünü ( ) işareti kullanarak adres kısmından ayırmanız gerekir.
 • CepMail servisinin kullanım numarası 7557’dir. Mesaj metnini tamamladıktan sonra, gönderim numarası olarak bu numarayı yazın.
 • Cep telefonunuzdan gönderebileceğiniz mesaj, en fazla 160 karakter uzunluğunda olabilir. (Alıcı e-mail adresi, konu ve mesaj metni dahil)

İnternetten Cep Telefonuna E Mail

 • Gönderen kişinin adı :
  Bu bölüme, e-maili alan kişinin gördüğünde sizi tanıyabileceği en fazla 15 karakter uzunluğunda bir isim/lakap/e-mail adresi/vb. girmeniz istenmektedir; böylece mail gönderdiğiniz kişi, isterse, size geri dönebilir.

   
 • Mesajı göndermek istediğiniz numara :
  Bu bölüme Telsim abonesinin telefon numarasını 7 hane olarak yazınız.

   
 • Mesaj metin bölümü :
  Buraya en fazla 112 karakter uzunluğunda bir mesaj yazabilirsiniz. Metin bölümünün altında bulunan karakter sayacı, kaç karakter yerinizin kaldığını size hatırlatacaktır.
CepMail ile gönderdiğiniz mesajlarda gönderici olarak CepMail ve gönderim numarası olarak 0542 4440542 görünmektedir.

 Ana Sayfaya Dönüş